PEKASS centrála

Obchodně administrativní, školicí, testovací a skladový objekt firmy PEKASS specializující se na dodávky a servis strojů a zařízení pekáren a cukráren.


Opatství Nový Dvůr


Konverze areálu bývalého hospodářského dvora v Dobré Vodě u Toužimi na trapistický klášter. Probíhá od roku 1999 ve spolupráci s architektem Johnem Pawsonem.


Techmania Science Center Plzeň

Moderní interaktivní centrum pro děti a dospělé, kteří mohou objevovat přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích.


TECHNOCRANE

Továrna na teleskopické jeřáby pro filmový průmysl byla postavena v letech 2001 až 2005 na Borských polích v Plzni.


Planetárium Plzeň

Planetárium je umístěno v restaurované budově č. 56 bývalé kantýny Škodových závodů s unikátní nosnou konstrukcí z dřevěných rámů Hetzer v areálu Techmania Science Center.


NTIS a CTPVV

Výzkumné Evropské centrum excelence NTIS a CTPVV Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity, postavené v letech 2012 - 2014 v Plzni.

Aktuality

Vyšla nová kniha o úspěšné obnově židovských památek, na které se podílel náš atelier

[22.08.2018]
DESET HVĚZD

DESET HVĚZD

Jan Žáček, vydala Olympie, 2018

Kniha o obnově deseti synagog a pěti rabínských domech, která proběhla v letech 2012 až 2014. Projekty stavební obnovy i expozic zpracovával náš atelier.

Autor Jan Žáček z Prahy sestavil tuto knihu vyprávění a fotografií obnovených židovských staveb. Jedná se o významné synagogy, ve kterých byly realizovány expozice, přibližující život židovské komunity v daném místě a obecnější rysy židovské společnosti, jako např. židovská vzdělanost, židovští podnikatelé, antisemitismus či židovské zvyky.

Výčet synagog:

Boskovice, Brandýs, Březnice, Horní Cerekev, Jičín, Krnov, Mikulov, Plzeň, Polná a Úštěk.

Obnovu synagog organizovala Federace židovských obcí Praha, finanční prostředky poskytla Evropská unie a Ministerstvo kultury ČR.  

zpět ...

Kniha Deset hvezd.JPGMikulov_1.JPGMikulov_2.JPGPlzen.JPGBrandys.JPGBrandys rabinsky dum.JPGHorni Cerekev.JPGPolna.JPG