Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze vzniklo v nově upravených prostorách bývalého františkánského kláštera. Kromě stálé expozice jsou přístupné i původní gotické interiéry s freskami z druhé pol. 15. stol. 


Bytový dům Poděbradova

Bytový dům Poděbradova Plzeň, jehož architektura domu se vědomě hlásí k předválečné funkcionalistické estetice.


Opatství Nový Dvůr


Konverze areálu bývalého hospodářského dvora v Dobré Vodě u Toužimi na trapistický klášter. Probíhá od roku 1999 ve spolupráci s architektem Johnem Pawsonem.


PEKASS centrála

Obchodně administrativní, školicí, testovací a skladový objekt firmy PEKASS specializující se na dodávky a servis strojů a zařízení pekáren a cukráren.


NTIS a CTPVV

Výzkumné Evropské centrum excelence NTIS a CTPVV Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity, postavené v letech 2012 - 2014 v Plzni.


Techmania Science Center Plzeň

Moderní interaktivní centrum pro děti a dospělé, kteří mohou objevovat přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích.


10 HVĚZD

Revitalizací souboru židovských památek v deseti lokalitách vznikla síť oblastních kulturně vzdělávacích center židovské kultury, které prezentují jedinečné kulturní dědictví České republiky.


Klášter Chotěšov

Bývalý ženský premontstrátský klášter založený ve 13. století. Postupná obnovova probíhá od roku 1992. V současné době je klášter využíván převážně ke kulturním akcím.


TECHNOCRANE

Továrna na teleskopické jeřáby pro filmový průmysl byla postavena v letech 2001 až 2005 na Borských polích v Plzni.


Dálniční kaple Smíření

Novostavba první dálniční kaple v ČR na odpočívadle u Šlovic na 83. kilometru dálnice D5 ve směru Rozvadov - Praha.


Planetárium Plzeň

Planetárium je umístěno v restaurované budově č. 56 bývalé kantýny Škodových závodů s unikátní nosnou konstrukcí z dřevěných rámů Hetzer v areálu Techmania Science Center.

Z tisku

Dokončení stavby podle návrhu a projektu ATELIERU SOUKUP

[14.07.2014]
Výzkumné centrum Západočeské univerzity bude oficiálně otevřeno na podzim

Výzkumné centrum Západočeské univerzity bude oficiálně otevřeno na podzim

V prvním červnovém týdnu byla úspěšně zkolaudována budova výzkumného centra NTIS – Nové technologie pro informační společnost a Centra technického a přírodovědného vzdělávání a výzkumu (CTPVV) Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.

Od akademického roku 2014/2015 začnou menší křídlo nové budovy (CTPVV) využívat studenti a učitelé, větší křídlo (NTIS) pak bude sloužit více než 270 špičkovým vědcům a výzkumníkům, kteří po vybavení svých pracoven a laboratoří moderními přístroji a technologiemi naplno zahájí svou činnost od nového kalendářního roku.

„Pro studenty a veřejnost budou v nové budově rovněž k dispozici moderně vybavené konferenční sály s celkovou kapacitou až 400 osob,” uvedl ředitel centra Pavel Novák.

V letních měsících čeká zaměstnance stěhování všech kanceláří, učeben a laboratoří do nových prostor. 19. září, těsně před začátkem nového akademického roku, pak proběhne slavnostní otevření budovy.

Evropské centrum excelence NTIS vzniklo za finanční podpory z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Budou zde pracovat vědci a výzkumníci zaměření na kybernetiku, experti na moderní informační a komunikační technologie, odborníci na mechaniku, fyzikové, kteří díky nanášení tenkovrstvých povlaků plazmovými technologiemi dokážou z běžných materiálů vytvořit materiály speciální, matematici a geomatikové.

Zdroj: Novinky.cz - 5. 7. 2012 Alena Oudová

zpět ...