TECHNOCRANE

Továrna na teleskopické jeřáby pro filmový průmysl byla postavena v letech 2001 až 2005 na Borských polích v Plzni.


Planetárium Plzeň

Planetárium je umístěno v restaurované budově č. 56 bývalé kantýny Škodových závodů s unikátní nosnou konstrukcí z dřevěných rámů Hetzer v areálu Techmania Science Center.


PEKASS centrála

Obchodně administrativní, školicí, testovací a skladový objekt firmy PEKASS specializující se na dodávky a servis strojů a zařízení pekáren a cukráren.


Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze vzniklo v nově upravených prostorách bývalého františkánského kláštera. Kromě stálé expozice jsou přístupné i původní gotické interiéry s freskami z druhé pol. 15. stol. 


Opatství Nový Dvůr


Konverze areálu bývalého hospodářského dvora v Dobré Vodě u Toužimi na trapistický klášter. Probíhá od roku 1999 ve spolupráci s architektem Johnem Pawsonem.


10 HVĚZD

Revitalizací souboru židovských památek v deseti lokalitách vznikla síť oblastních kulturně vzdělávacích center židovské kultury, které prezentují jedinečné kulturní dědictví České republiky.


Techmania Science Center Plzeň

Moderní interaktivní centrum pro děti a dospělé, kteří mohou objevovat přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích.


NTIS a CTPVV

Výzkumné Evropské centrum excelence NTIS a CTPVV Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity, postavené v letech 2012 - 2014 v Plzni.


Dálniční kaple Smíření

Novostavba první dálniční kaple v ČR na odpočívadle u Šlovic na 83. kilometru dálnice D5 ve směru Rozvadov - Praha.


Bytový dům Poděbradova

Bytový dům Poděbradova Plzeň, jehož architektura domu se vědomě hlásí k předválečné funkcionalistické estetice.


Klášter Chotěšov

Bývalý ženský premontstrátský klášter založený ve 13. století. Postupná obnovova probíhá od roku 1992. V současné době je klášter využíván převážně ke kulturním akcím.

Z tisku

Dokončení stavby podle návrhu a projektu ATELIERU SOUKUP

[14.07.2014]
Výzkumné centrum Západočeské univerzity bude oficiálně otevřeno na podzim

Výzkumné centrum Západočeské univerzity bude oficiálně otevřeno na podzim

V prvním červnovém týdnu byla úspěšně zkolaudována budova výzkumného centra NTIS – Nové technologie pro informační společnost a Centra technického a přírodovědného vzdělávání a výzkumu (CTPVV) Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.

Od akademického roku 2014/2015 začnou menší křídlo nové budovy (CTPVV) využívat studenti a učitelé, větší křídlo (NTIS) pak bude sloužit více než 270 špičkovým vědcům a výzkumníkům, kteří po vybavení svých pracoven a laboratoří moderními přístroji a technologiemi naplno zahájí svou činnost od nového kalendářního roku.

„Pro studenty a veřejnost budou v nové budově rovněž k dispozici moderně vybavené konferenční sály s celkovou kapacitou až 400 osob,” uvedl ředitel centra Pavel Novák.

V letních měsících čeká zaměstnance stěhování všech kanceláří, učeben a laboratoří do nových prostor. 19. září, těsně před začátkem nového akademického roku, pak proběhne slavnostní otevření budovy.

Evropské centrum excelence NTIS vzniklo za finanční podpory z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace. Budou zde pracovat vědci a výzkumníci zaměření na kybernetiku, experti na moderní informační a komunikační technologie, odborníci na mechaniku, fyzikové, kteří díky nanášení tenkovrstvých povlaků plazmovými technologiemi dokážou z běžných materiálů vytvořit materiály speciální, matematici a geomatikové.

Zdroj: Novinky.cz - 5. 7. 2012 Alena Oudová

zpět ...