Opatství Nový Dvůr


Konverze areálu bývalého hospodářského dvora v Dobré Vodě u Toužimi na trapistický klášter. Probíhá od roku 1999 ve spolupráci s architektem Johnem Pawsonem.


NTIS a CTPVV

Výzkumné Evropské centrum excelence NTIS a CTPVV Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity, postavené v letech 2012 - 2014 v Plzni.


TECHNOCRANE

Továrna na teleskopické jeřáby pro filmový průmysl byla postavena v letech 2001 až 2005 na Borských polích v Plzni.


Bytový dům Poděbradova

Bytový dům Poděbradova Plzeň, jehož architektura domu se vědomě hlásí k předválečné funkcionalistické estetice.


Klášter Chotěšov

Bývalý ženský premontstrátský klášter založený ve 13. století. Postupná obnovova probíhá od roku 1992. V současné době je klášter využíván převážně ke kulturním akcím.


Planetárium Plzeň

Planetárium je umístěno v restaurované budově č. 56 bývalé kantýny Škodových závodů s unikátní nosnou konstrukcí z dřevěných rámů Hetzer v areálu Techmania Science Center.


Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze vzniklo v nově upravených prostorách bývalého františkánského kláštera. Kromě stálé expozice jsou přístupné i původní gotické interiéry s freskami z druhé pol. 15. stol. 


Techmania Science Center Plzeň

Moderní interaktivní centrum pro děti a dospělé, kteří mohou objevovat přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích.


10 HVĚZD

Revitalizací souboru židovských památek v deseti lokalitách vznikla síť oblastních kulturně vzdělávacích center židovské kultury, které prezentují jedinečné kulturní dědictví České republiky.


Dálniční kaple Smíření

Novostavba první dálniční kaple v ČR na odpočívadle u Šlovic na 83. kilometru dálnice D5 ve směru Rozvadov - Praha.


PEKASS centrála

Obchodně administrativní, školicí, testovací a skladový objekt firmy PEKASS specializující se na dodávky a servis strojů a zařízení pekáren a cukráren.

Z tisku

Zasedací místnost plzeňské radnice je v novém

[16.12.2016]
Poprvé za nový jednací stůl zasedla rada města ve čtvrtek. Právě dokončená část modernizace je další z etap obnovy místnosti, která odstartovala před třemi lety. Nový oválný stůl nahradil ten, za kterým vedení města zasedalo od 70. let minulého století.

Poprvé za nový jednací stůl zasedla rada města ve čtvrtek. Právě dokončená část modernizace je další z etap obnovy místnosti, která odstartovala před třemi lety. Nový oválný stůl nahradil ten, za kterým vedení města zasedalo od 70. let minulého století.

"Zasedací místnost je denně využívána, v některých dnech se zde koná i více akcí, kromě zasedání rady města slouží i pro zasedání komisí městské rady, výborů zastupitelstva, pravidelných porad vedení se starosty městských obvodů, pro tiskové konference, školení či semináře nebo simulace diplomatických jednání studentských organizací či pro neziskové organizace,“ vysvětlil Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně pověřený vedením odboru vnitřní správy.

Zasedací místnost patří k hlavním reprezentativním prostorům historické radnice, její součástí je i soubor cenných portrétů bývalých purkmistrů, starostů a primátorů města Plzně.

"Stůl je vyroben z takzvaných MDF desek, které jsou podýhované, po stranách jsou nákližky z tvrdého dřeva. Nový stůl je rozšířen na 23 míst. Kvůli rozšíření počtu míst bylo rovněž nutné doplnit slaboproudé i silnoproudé technologie a sítě. Dodavatel nového interiéru jednací místnosti byl vybrán formou veřejné zakázky," dodává mluvčí magistrátu Eva Barborková. Návrh řešení interiéru pochází od společnosti Atelier Soukup Opl Švehla, s.r.o.

Celkem vyšlo nové vybavení na bezmála 600 tisíc bez DPH. Původně se předpokládalo, že budou až okolo tři čtvrtě milionu. Jen samotný stůl vyšel na víc jak čtvrt milionu.

FOTO: Martin Pecuch

zpět ...