Muzeum církevního umění plzeňské diecéze

Muzeum církevního umění plzeňské diecéze vzniklo v nově upravených prostorách bývalého františkánského kláštera. Kromě stálé expozice jsou přístupné i původní gotické interiéry s freskami z druhé pol. 15. stol. 


Dálniční kaple Smíření

Novostavba první dálniční kaple v ČR na odpočívadle u Šlovic na 83. kilometru dálnice D5 ve směru Rozvadov - Praha.


Techmania Science Center Plzeň

Moderní interaktivní centrum pro děti a dospělé, kteří mohou objevovat přírodní zákony, říši zvířat, historii průmyslu a techniky nebo energii ukrytou v obnovitelných zdrojích.


NTIS a CTPVV

Výzkumné Evropské centrum excelence NTIS a CTPVV Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity, postavené v letech 2012 - 2014 v Plzni.


Bytový dům Poděbradova

Bytový dům Poděbradova Plzeň, jehož architektura domu se vědomě hlásí k předválečné funkcionalistické estetice.


Planetárium Plzeň

Planetárium je umístěno v restaurované budově č. 56 bývalé kantýny Škodových závodů s unikátní nosnou konstrukcí z dřevěných rámů Hetzer v areálu Techmania Science Center.


Opatství Nový Dvůr


Konverze areálu bývalého hospodářského dvora v Dobré Vodě u Toužimi na trapistický klášter. Probíhá od roku 1999 ve spolupráci s architektem Johnem Pawsonem.


10 HVĚZD

Revitalizací souboru židovských památek v deseti lokalitách vznikla síť oblastních kulturně vzdělávacích center židovské kultury, které prezentují jedinečné kulturní dědictví České republiky.


TECHNOCRANE

Továrna na teleskopické jeřáby pro filmový průmysl byla postavena v letech 2001 až 2005 na Borských polích v Plzni.


PEKASS centrála

Obchodně administrativní, školicí, testovací a skladový objekt firmy PEKASS specializující se na dodávky a servis strojů a zařízení pekáren a cukráren.


Klášter Chotěšov

Bývalý ženský premontstrátský klášter založený ve 13. století. Postupná obnovova probíhá od roku 1992. V současné době je klášter využíván převážně ke kulturním akcím.

Aktuality

Stavba roku Plzeňského kraje 2017 - Historický dům se Šenkem a restaurací „Lékárna“

[15.06.2018]
Cenu primátora města Plzně získává za vkusnou a nenásilnou rekonstrukci objektu v centru města, které tímto získalo další tolik potřebný impulz k životu.

Stavba roku Plzeňského kraje 2017 - Cena primátora města Plzně

Historický dům se Šenkem a restaurací „Lékárna“

Hodnocení odborné poroty:
Nominace na titul Stavba roku Plzeňského kraje je navržena za vkusnou a nenásilnou rekonstrukci domu na náměstí Republiky v Plzni. Komplex tří objektů získal nejenom novou tvář, na které byly vyhlazeny hluboké vrásky času, ale rovněž potřebnou náplň. Noví nájemníci, ubytovaní studenti i návštěvníci šenku oživí centrum města a dodají námaze a úsilí spojené s obnovou objektů jasný smysl. Pavlačový dvůr i interiéry stavby skrývají citlivě renovované části, které důstojně doplňují novější prvky.

Architektonický návrh:
ATELIER SOUKUP OPL ŠVEHLA s.r.o.
Ing. arch. Jiří Opl 
Ing. arch. Marek Marovič

Autor projektu:
Jan Růžička, autorizovaný technik pro pozemní stavby

Stavební úpravy přízemí objektu „C“ (restaurace):
Ing. Vít Spálenský 
 
Zhotovitel:  
REALIZACE STAVEB s.r.o. 

Anotace stavby:
Dům č. p. 97/9 je nedílnou součástí plzeňské historie. Během staletí zde žilo mnoho významných rodin, které ovlivňovaly politiku, hospodářský i kulturní život města. Rekonstruovaný komplex tří objektů zahrnuje historickou budovu prohlášenou za kulturní památku, dále pavlačové byty, studentské koleje a restauraci. Šenk a restaurace „ Lékárna“, novodobě navazuje na pivní slávu města Plzně a odkazuje na historii domu. Celým komplexem se prolíná snaha o nalezení společného průsečíku mezi historickým odkazem a funkčností stavby.

Zdroj: DOMINIK CENTRUM SERVIS s.r.o.

zpět ...

NR9-1.JPGNR9-2.JPGNR9-3.jpg